Zaczęło się od trawy

Zanim ktokolwiek wymyślił jeszcze Star Wars i Star Trek na świecie mieliśmy już coś zupełnie innego, co opowiadało o świecie fantasy i bohaterach, którzy na co dzień żyją w kosmosie. Odpowiedzialny był za to Frank Herbert, który zaczął powoli na świat wypuszczać książki,które potem weszły do serii pt.”Diuna” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/diuna). Powstanie planety Arrakis związane jest z badaniami…nad trawami. Autor miał napisać artykuł odnośnie traw, które rosną na nieurodzajnej ziemi, czyli na piaskach. Co prawda, potem wydawnictwo wycofało się z pomysłu wydania tego artykułu. Frank Herbert nie ustał w swoich badaniach i kolejne pięć lat poświęcił nad tym, aby ułożyć sobie plan i napisać fantastyczną książkę, która była zalążkiem pierwszej części Diuny.

Nikt chyba nawet nie domyśla się, jakie problemy autor miał ze znalezieniem wydawcy. Najpoczytniejsze wydawnictwa odrzucały jego książkę twierdząc, że nic z tego nie będzie. Dopiero wydawca podręczników do mechaniki samochodowej zgodził się na to, aby opublikować dzieło Franka Herberta, która okazała się wielkim sukcesem i przyniosła autorowi dwie najlepsze nagrody tamtych czasów. Warto wspomnieć, że całość sprzedała się w ponad dwudziestu milionach kopii i do dnia dzisiejszego książka uważana jest za najlepiej sprzedającą się powieść science fiction.

W świecie Diuny

Książka opowiada m.in. o losach rodu Artydów, o wielkim Padaszychu Imperatorze, siostrach Bene Gesserit, Nawigatorach Gildii i o wielu innych wspaniałych bohaterach, jakich można spotkać na kartach tych wspaniałych książek. Całość została tak opracowana, aby na przestrzeni wszystkich tomów, jakie można znaleźć w całej serii nie zdarzył się ani jeden błąd.

Nawigatorzy Gildii posiadają dar jasnowidzenia i jako jedyni są w stanie prowadzić kosmiczne floty. Siostry Bene Gesserit mają swoje agentki na wszystkich dworach, jakie w całości można znaleźć w przestrzeni kosmicznej. O dziwo współcześnie żyjący ludzie wypierają się wszelkiej technologii. Wszystko przez wydarzenia do jakich doszło w przeszłości.

Akcja całej serii rozpoczyna się od tego, że ród Artydów zamieszkuje na Arrakis – planecie, gdzie wydobywa się melanż. Jest to przyprawa najcenniejsza w całym wszechświecie, która daje największe moce. To ona odpowiedzialna jest za dar jasnowidzenia i możliwość długiego życia. Jak można łatwo się domyślić – każdy chciałby mieć do niej swobodny dostęp. Dlatego też Arrakis stanie się niemym świadkiem zbrodni do jakich będzie dochodzić na tej planecie na przestrzeni lat.

Biznes zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com